REKLAMA
Znaleziono 4067 wyników
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowoczesna elektrociepłownia gazowa [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowoczesna elektrociepłownia gazowa [FILM + WIZUALIZACJE]
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowoczesnej elektrociepłowni gazowej w podwrocławskich Siechnicach....
Pancerna Wielkopolska rośnie w siłę. W Poznaniu powstaną Wielkopolskie Zakłady Pancerne Hipolita Cegielskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Pancerna Wielkopolska rośnie w siłę. W Poznaniu powstaną Wielkopolskie Zakłady Pancerne Hipolita Cegielskiego
W poniedziałek, 22 czerwca 2026 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zostały podpisane trzy kluczowe dokumenty umożliwiające utworzenie nowego, dużego i silnego podmiotu sektora zbrojeniowego – Wielkopolskich Zakładów Pancernych Hipolita Cegielskiego w Poznaniu S.A.
Magazyny w Polsce nadal trzymają się mocnoartykuł
Pokaż artykuł
Magazyny w Polsce nadal trzymają się mocno
Pomimo nadal niepewnej sytuacji geopolitycznej za południowo-wschodnią granicą Polski zarówno wyniki sektora magazynowego na rynku inwestycyjnym, jak i najmu napawają optymizmem. Popyt w III kw. 2022 r. wyniósł 1,6 mln mkw. (+11 proc. r/r), co wskazuje, że firmy wciąż są zainteresowanie akwizycją nowych powierzchni do rozwoju. Z kolei po stronie podaży, nowa polityka finansowania inwestycji przez banki w kolejnych kwartałach przyniesie zapowiadane ostudzenie w realizacji nowych projektów. Trend ten może szczególnie dotyczyć magazynów budowanych spekulacyjnie, które na koniec września 2022 r. stanowiły ok. 52 proc. z obecnie realizowanych 4 mln mkw. powierzchni. Firma AXI IMMO prezentuje dane podsumowujące III kw. 2022 r. na rynku przemysłowo-logistycznym w raporcie "Polski rynek magazynowy w III kw. 2022 r.".
Oddane inwestycje w regionach, wieżowiec w budowie, zmiany w zarządzie i kluczowe transakcje –  Ghelamco podsumowało 2023 rokartykuł
Pokaż artykuł
Oddane inwestycje w regionach, wieżowiec w budowie, zmiany w zarządzie i kluczowe transakcje – Ghelamco podsumowało 2023 rok
Dla Ghelamco, lidera rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, 2023 rok był niezwykle ważny i obfitował w wiele wyzwań i sukcesów. W ubiegłym roku deweloper oddał do użytku dwa budynki biurowe w regionach: KREO w Krakowie i Craft w Katowicach, a także kontynuował budowę ultranowoczesnych i przyjaznych środowisku biurowców The Bridge i VIBE w Warszawie. Ghelamco zakończyło rok jedną z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości w 2023 roku – sprzedażą wieży hotelowej w kompleksie The Warsaw HUB, a także skomercjalizowaniem większości powierzchni biurowej w VIBE.
Przebudowa biur w Polsce na mieszkania trudna, ale nieuniknionaartykuł
Pokaż artykuł
Przebudowa biur w Polsce na mieszkania trudna, ale nieunikniona
W USA czy Europie Zachodniej projektów związanych z zamianą powierzchni biurowych na mieszkaniowe jest coraz więcej. W Polsce to nadal nieliczne, odosobnione przypadki. „Brak zachęt do przekształcania nierentownych biurowców w mieszkania i apartamenty skutecznie blokuje wiele inwestycji. Wolimy dziś wyburzać, zamiast przebudowywać – pytanie tylko, czy nas jako społeczeństwo na to stać” – mówi dr Jan Gąsiorowski, associate w warszawskim biurze Wolf Theiss.
10 lat temu weszła ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Co to dało?artykuł
Pokaż artykuł
10 lat temu weszła ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Co to dało?
W tym roku minie 10 lat od kiedy Rząd wprowadził przepisy dotyczące odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa miała uregulować rynek hipoteki odwróconej i lepiej zabezpieczyć interesy seniorów. Dziś jest nazywana martwym prawem, bo od dekady żaden bank nie wdrożył tego rozwiązania. Wciąż natomiast działają fundusze hipoteczne, które domagają się uregulowania rynku renty dożywotniej. Potencjał całej branży to ok. 2,25 mln mieszkań. Tyle nieruchomości (nie licząc domów) posiadają na własność seniorzy. Gdyby przeliczyć to na wolumen, okazałoby się, że emeryci mogliby uwalniać pieniądze z mieszkań wartych ok. 900 mld zł.[1]
Kraków z unijnym wsparciem. Dziesiątki milionów na sieć wodociągowo-kanalizacyjnąartykuł
Pokaż artykuł
Kraków z unijnym wsparciem. Dziesiątki milionów na sieć wodociągowo-kanalizacyjną
Ponad 33 mln zł otrzyma Kraków z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS). Pieniądze te pozwolą Wodociągom Miasta Krakowa na realizację kolejnego, już ósmego etapu projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie”. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej to inwestycja w przyszłość naszego miasta, a jednocześnie odpowiedź na oczekiwania mieszkańców.
Amerykański dostawca usług IT i oprogramowania, firma Kaseya inwestuje w Krakowie i otwiera nowe biuroartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański dostawca usług IT i oprogramowania, firma Kaseya inwestuje w Krakowie i otwiera nowe biuro
Kolejna zagraniczna firma z branży IT stawia na stolicę Małopolski. Firma Kaseya, dostawca usług IT i oprogramowania ogłosiła, że poszerza swoją obecność na rynku europejskim otwierając biuro w Krakowie.
Postępują prace przy przebudowie DK18 na autostradę A18 [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace przy przebudowie DK18 na autostradę A18 [FILM]
Trwają prace przy przebudowie drogi krajowej nr 18 na autostradę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zaprezentowała właśnie najnowszy film z realizacji odcinka w województwie lubuskim do granicy z Niemcami w Olszynie i do granicy z województwem dolnośląskim i dalej do miejscowości Golnice.
Przetarg na modernizację Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki rozstrzygniętyartykuł
Pokaż artykuł
Przetarg na modernizację Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki rozstrzygnięty
Wielofunkcyjna, dostępna i z nowoczesnym zapleczem – taka już niebawem będzie Sala Kongresowa w Pałacu Kultury i Nauki. W piątek 8 września rozstrzygnięto przetarg na jej modernizację. Dzięki tej inwestycji kolejne pokolenia warszawianek i warszawiaków będą mogły uczestniczyć w koncertach, spektaklach oraz innych niezapomnianych wydarzeniach. Początek prac budowlanych planowany jest jeszcze w tym roku.
Trwa budowa ostatniego odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa ostatniego odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem [FILM]
Trwają prace budowlane związane z realizacją ostatniego odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem w Aglomeracji Warszawskiej, ok. 13 km drogi pomiędzy miejscowościami Siedlin i Załuski.
Budowa kolektora Mokotowskiego Bis w Warszawie wkroczyła w kluczową fazęartykuł
Pokaż artykuł
Budowa kolektora Mokotowskiego Bis w Warszawie wkroczyła w kluczową fazę
Budowa kolektora Mokotowskiego Bis w Warszawie wkroczyła w kluczową fazę. Tarcza "Jolanta" rozpoczęła drążenie mikrotunelu pod ul. Gagarina. Mokotowski Bis jest jednym z trzech ogromnych kolektorów, które obecnie buduje MPWiK Warszawa.
Nowy kolejowy most w Przemyślu nad Sanem usprawni transport kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
Nowy kolejowy most w Przemyślu nad Sanem usprawni transport kolejowy
Nowy kolejowy most w Przemyślu nad Sanem usprawni transport kolejowy. W listopadzie rozpoczynają się prace, których efektem będzie nowa przeprawa. Projekt pozwala zachować historyczne konstrukcje. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowana ze środków unijnych POIiŚ, warta jest ponad 60 mln zł netto.
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwockuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwocku
Przy otwockim parku miejskim rozpoczęto wiercenie otworu geotermalnego o głębokości 1645 m. Celem jest ustalenie zasobów wód termalnych. W uroczystej inauguracji prac, która odbyła się we wtorek 24 października 2023 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio, wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski oraz prezydent Otwocka Jarosław Margielski.
Od dziś można prowadzić dziennik budowy elektronicznie w aplikacji GUNBartykuł
Pokaż artykuł
Od dziś można prowadzić dziennik budowy elektronicznie w aplikacji GUNB
Z aplikacji można skorzystać na komputerze w każdej przeglądarce internetowej.
Columbus Energy wybuduje w Polsce dwa wielkie magazyny energii za około półtora miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Columbus Energy wybuduje w Polsce dwa wielkie magazyny energii za około półtora miliarda złotych
W Polsce szykują się dwie nowe, wielkie inwestycje. Firma Columbus Energy z Krakowa dwa wielkie magazyny energii. Do zapowiedzianej w sierpniu pierwszej inwestycji, teraz poinformowano o kolejnej inwestycji – budowie kolejnego magazynu o mocy prawie 63 MW. To już drugi wielkoskalowy magazyn energii w portfelu spółki. Może kosztować 500 mln zł.
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
Kolejny etap budowy osiedla Ceglana Park w Katowicach rozpoczęty [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny etap budowy osiedla Ceglana Park w Katowicach rozpoczęty [WIZUALIZACJE]
Develia S.A., grupa deweloperska realizująca inwestycje mieszkaniowe w największych miastach w Polsce, rozpoczęła VI etap budowy osiedla Ceglana Park w Katowicach. W ramach szóstego etapu powstaną 162 mieszkania o różnych metrażach. Generalnym wykonawcą prac została firma ALSTAL Grupa Budowlana, która może pochwalić się realizacjami osiedli mieszkaniowych m.in. w Trójmieście i we Wrocławiu.
Pod Wrocławiem powstanie nowy, duży zespół szkolno-przedszkolny [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstanie nowy, duży zespół szkolno-przedszkolny [WIZUALIZACJE]
W jednej z najszybciej rozwijających się gmin nie tylko na Dolnym Śląsku ale i w Polsce - gminie Czernica pod Wrocławiem, planowana jest budowa nowego, dużego zespołu szkolno-przedszkolnego.
Światowy gigant, niemiecki koncern BASF otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant, niemiecki koncern BASF otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiu
Kolejny wielki, międzynarodowy koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. Należąca do niemieckiego koncernu BASF, spółka BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiu.
REKLAMA